czwartek

HILLARY i BILL CLINTONOWIE Tom I. Seks. Victor Thorn

Źródło: strona wydawnictwa


Tytuł: HILLARY i BILL CLINTONOWIE Tom I. Seks
Auror: Victor Thorn
Wydawnictwo: Wektory
Ocena 4,5/6

Hillary Clinton nigdy tak na prawdę nie kochała swojego męża. Bill jest nałogowym kłamcą, uzależnionym od seksu człowiekiem, który nie uznaje słowa nie. Ich małżeństwo zostało zaaranżowane przez amerykański wywiad, ich zadaniem było wykonywać polecenia z góry i chronić interesy pewnych grup społecznych. Życie Clintona jest jednym wielkim oszustwem, nie wiadomo nawet kto tak naprawdę jest jego ojcem. Jego późniejsze poczynana od początku do końca były starannie przemyślane po to, aby w przeszłości mógł stanąć na czele najpotężniejszego kraju na świecie. Wszelkie spotkania, stypendia, granty, wyjazdy - wszystko było zaaranżowane, on miał tylko dobrze wypaść i podbić serca Amerykanów swoją historią, jak z chłopaka z przedmieść bez szans na wielką karierę został kandydatem na prezydenta Ameryki.


Do tego jednak, aby cały plan się udał potrzebna była jeszcze dobrze wykształcona i żądna władzy kobieta, która zgodzi się na to, aby związać się z moralnie wątpliwym człowiekiem. Za bycie Pierwszą Damą, Hillary zdaniem Thorna podpisała swojego rodzaju cyrograf. Związek bez miłości, z człowiekiem który zdradzał ją od początku z kim popadnie, bez wątpienia był wielkim wyzwaniem. Jednak dla Hillary, która marzyła o władzy bardziej uwłaczające i bolesne były porażki polityczne, nie obchodziło jej z kim śpi jej mąż, bała się jedynie skandalu, jakich ich czekał gdyby zdrady wyszły na światło dzienne. Wszystko podporządkowała temu, aby Bill, który nie był szczególnie bystry nie spartaczył niczego podczas ich wspólnej wędrówki do Białego Domu. Wspólnej. To słowo klucz tej książki. Zdaniem Thorna zarówno Bill jak i Hilary w swoich działaniach zwalczali się wzajemnie, robili sobie przykrości, knuli, jednak oboje byli tak nastawieni na wspólny cel, że ten łączył on ich tak mocno, że nikt i nic nie mogło ich powstrzymać. Wrogów, przeciwników politycznych, byłe kochanki, nieprzychylnych dziennikarzy, zwykłych ludzi niszczyli z wielkim zaangażowaniem. Nikt kto podpadł Clintonom nie mógł czuć się bezpiecznie.

Bez wątpienia jest to książka, do której trzeba podchodzić z pewną rezerwą. Widać, że autor nienawidzi Clintonów, nie może zrozumieć jak ludzie ich pokroju mieszkali w Białym Domu, reprezentowali Stany Zjednoczone. Swoje wątpliwości co do nich poparł jednak bardzo licznymi przykładami, wytykał ich kłamstwa przedstawiając konkretne zdania, cytaty. Widać bardzo dużą pracę jaką wykonał w to, aby nikt nie mógł zarzucić mu, że rzuca oskarżeniami bez konkretnych dowodów. Przypisy pojawiają się tutaj praktycznie co chwilę, oczywiście osobną kwestią jest to jak bardzo są  wiarygodne. Autor w tym tomie porusza kwestię seksu. Dotyczy on zwłaszcza Billa, który podobno jest seksoholikiem, gwałcicielem, miał swoją żonę zdradzić tysiące razy, molestować swoje pracownice, nowo poznane kobiety. Zadaniem Hillary było zaś tuszowanie wszystkich wybryków męża. Czyta się to jak dobry thriller, trudno uwierzyć, że ta para może być aż tak zepsuta, niszczyć wszystkich tylko po to aby osiągnąć swój polityczny cel. A nawet będąc u szczytu władzy zwalczać siebie nawzajem i każdego kto ośmieli się im przeciwstawić.Jak dla mnie była to interesująca lektura, co do niektórych części podchodziłam z dużą dozą sceptycyzmu jednak myślę, że niektóre z opisanych tutaj historii mogły wydarzyć się w rzeczywistości. Tak naprawdę gdyby choć tylko kilka zdarzeń przytoczonych w tej publikacji było prawdą to jest to i tak przerażające. Walka o władzę po trupach, Thorn atakuje naprawdę mocno, bez taryfy ulgowej, wysnuwa bardzo poważne oskarżenia wobec Clintonów. A to tylko pierwszy tom.

Smaczku dodaje fakt, że autor książki Victor Thorn w 2016 roku miał popełnić samobójstwo w swoim domu. Osoby lubiące spiski i teorie na pewno zapytałby - czyżby seryjny samobójca nawiedzający przeciwników Billa i Hillary był znów aktywny?
1 komentarz:

  1. To coś dla mnie, jestem historykiem. Przez pięć lat uczyłem historii i społeczeństwa na pograniczu kielecko - krakowskim. Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.Bq8S7pdE.dpuf