sobota

Nowości wydawnicze #1

Witam,

Chciałabym przedstawić Wam 3 nowości wydawnicze, które moi zdaniem zasługują na uwagę :)Źródło: W.A.B

Przedwojenne Wilno. On jest młodym zdolnym poetą, ona piękną, zakochaną w nim studentką prawa. Kiedy on zostawia ją w krytycznym momencie, z czasem pojawia się ten trzeci - wrażliwy bandyta, który zaopiekuje się porzuconą kobietą. W tle: wojenna zawierucha i lata emigracyjnej tułaczki. Historia ta dotyczy dwóch wyjątkowych postaci z artystycznego parnasu: przyszłego noblisty, wówczas początkującego poety, oraz byłego przestępcy, szpiega i więźnia, a zarazem literackiego odkrycia lat trzydziestych.
Czesław Miłosz, po latach spędzonych na emigracji, doczeka się największych literackich splendorów i międzynarodowego uznania, pod koniec życia wróci do Polski. Sergiusz Piasecki, również emigrant, już nigdy nie zobaczy kraju i do śmierci będzie żył w zapomnieniu i biedzie. Łącząca ich, choć nie bezpośrednio, znajomość z tajemniczą Jadwigą i tragiczne losy kobiety znajdują odzwierciedlenie w licznych utworach obydwu artystów. Po latach na ślad tych dramatycznych wydarzeń wpada przez przypadek młoda studentka polonistyki, a później badaczka literatury, dla której z czasem wyjaśnienie nieznanej historii przeradza się w coraz głębszą fascynację, wykraczającą daleko poza życie zawodowe...Źródło: Czarne

Pitcairn to skrawek lądu na Oceanie Spokojnym leżący piętnaście tysięcy kilometrów na południowy wschód od Londynu. W 1790 roku do brzegów wyspy przybił brytyjski okręt Bounty. Buntownicy zeszli na ląd.
Obecnie żyje tam kilkadziesiąt osób. Sześć razy do roku w pobliże wyspy podpływa statek, czasem zawija jacht, a mieszkańcy z tajemniczych powodów niechętnie patrzą na obcych.
Angielski dziennikarz został deportowany, zanim zdążył zejść z pokładu. To samo spotkało francuskiego autora książek podróżniczych. Pewna reporterka usłyszała: „Powiesimy cię, jeśli o nas źle napiszesz”. Korespondentka australijskiego „The Independent” była zastraszana. Na forum internetowym zamieszczono post: „Kathy Marks powinna być zastrzelona”.
Maciej Wasielewski dostał się na wyspę, podając się za antropologa badającego żeglarskie sagi. To, co odkrył, okazało się jeszcze bardziej skomplikowane, niż przeczuwał…

Źródło: Znak


Upalne hiszpańskie lato daje się we znaki mieszkańcom Barcelony niemal tak mocno jak wszechobecny kryzys finansowy. Damski fryzjer najchętniej spędziłby ten czas na słodkim nic nierobieniu w swoim bankrutującym salonie, ale kiedy jego bliski przyjaciel niespodziewanie znika, musi działać. Staje przed nim kolejne kryminalne wyzwanie.
Okazuje się, że zaginięcie wiąże się z grubą, międzynarodową aferą, w której stawką jest życie samej Angeli Merkel. Kanclerz Niemiec odkryje przed bohaterem swoje nieznane, romantyczne oblicze…
Wybrałam takie nowości, których nie widziałam na innych blogach, mam nadzieję, że może wpadnie Wam coś w oko :)


Wszystkie zdjęcia i opisy pochodzą ze stron Wydawnictw.

16 komentarzy:

 1. Reportaż Wasielewskiego brzmi ciekawie, również byłabym zainteresowana książką Mendozy. Wydanie Znaku jak zwykle na wysokim poziomie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Za Mendozą nie przepadam (z wymienionych wyżej pozycji najchętniej przeczytałabym Wasielewskiego), ale muszę przyznać, że okładka interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mendozę poczytałbym chętnie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią przeczytałabym pozycje numer 1 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, czy nie kupić jej mojej mamie na Dzień Matki :)

   Usuń
 5. Wszystkie prezentują się naprawdę ciekawie, ale najpierw wybrałabym książkę Nurowskiej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znając trochę Twój blog, taki wybór wcale by mnie nie zdziwił :)

   Usuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.Bq8S7pdE.dpuf