środa

Numer zerowy. Paulina Grych

   
Autor: Paulina Grych

Wydawnictwo: W.A.B

Rok wydania: 2007

Strony: 282

Ocena: 2.5/6


Nota wydawcy, którą możemy znaleźć na okładce książki ma przyciągnąć uwagę czytelnika i utwierdzić go w przekonaniu, że dobrze zrobił sięgając po tę a nie inną pozycję. Wszyscy, którzy choć raz musieli w kilku zdaniach opisać tekst w sposób intrygujący wiedzą jak trudne jest to zadanie. Sprawa komplikuje się, jeżeli fabuła jest pogmatwana i trudno w pigułce wyjaśnić jej sens. Takie noty bardzo często ostatecznie decydują, czy dana książka zostanie zakupona czy też wypożyczona. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet jeżeli treść książki nie jest zbyt ambitna czy zabawna, nota musi zawierać wyłącznie pozytywne elementy.

piątek

Książki. Magazyn do czytania.

Po raz kolejny w nasze ręce trafia "Książki. Magazyn do czytania". Moim zdaniem to jedno z najlepszych numerów, jakie miałam okazję czytać.Warte polecenia się zwłaszcza artykuły Przemysława Czaplińskiego "Po co pop", Wojciecha Nowickiego "Dama z frytkami" oraz Bartosza T. Wielińskiego "Wojna? To nigdy się nie zdarzy".

Zachęcam do lektury! :)


poniedziałek

Bibliotekarki są glamour!

Biblioteki to magiczne miejsca, każda osoba kochająca książki może to potwierdzić. Coraz częściej jednak słychać o bibliotekarkach, które chcą zmienić społeczny odbiór ich pracy jak i ich samych. Kiedyś myśląc o pracownicach biblioteki przed oczami widzieliśmy chudą kobietę, w spódnicy do ziemi, z za dużą marynarką, z jakimiś paciorkami wokół szyi. Dziś bycie bibliotekarką staje się glamour, powyciągane sweterki zastępuje się kobiecymi stronami, które podkreślają urodę pracownic tejże instytucji. Coraz śmielej wypuszcza się w świat sygnały, że chodzenie do biblioteki staje się po prostu modne, bo oprócz coraz lepszego wyposażenia i księgozbioru mamy styczność z osobami miłymi, uroczymi i kompetentnymi :)

Warto zobaczyć niesamowitą sesję zdjęciową bibliotekarek z Mrągowa. Oszałamiająca!

Piękne bibliotekarki w akcji!

czwartek

Boris Akunin. Azazel

Autor: Boris Akunin

Wydawnictwo: Świat Książki

Strony: 221

Ocena: 4,5/6




Od tej książki wszystko się zaczęło. To właśnie w Azazelu narodził się rosyjski odpowiednik Sherlocka Holmsa czy Herkulesa Poirota – Erast Fandorin. Ten przenikliwy śledczy w 1876 r. dopiero rozpoczyna swoją detektywistyczną karierę. Jak każdy musiał zaczynać od najniższych szczebli i zadowalać się bardzo skromną wypłatą. Mimo to instynkt prawdziwego policjanta daje o sobie znać gdy przypadkiem słyszy o tajemniczym samobójstwie bardzo bogatego młodzieńca. Sprawa jest o tyle dziwna, że do zdarzenia dochodzi w miejskim parku gdzie ofiara tuż przed śmiercią zachowywała się bardzo teatralnie i nienaturalnie. Co ciekawe cały majątek tuż przed tragedią zapisuje Angielce lady Astair, która prowadzi sieć sierocińców dla chłopców. 

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
- See more at: http://pomocnicy.blogspot.com/2013/04/jak-dodac-informacje-o-ciasteczkach-do.html#sthash.Bq8S7pdE.dpuf